Kurumsal

Green Globe

Dağlar Kimya; dedemiz Hüseyin Dağlar’ın manevi motivasyonu ve babamız Hasan Dağlar’ın teşviği ile 1989 yılında kimya sektöründe giriş yapan Kimya Mühendisi Hüseyin Dağlar tarafından şahıs firması olarak İzmir ‘de kuruldu. İlerleyen zaman içerisinde Dağlar Kimya ‘nın sektörel çeşitliliğinin genişlemesi ve finans hareketlerinin daha iyi yönetilmesi ile birlikte limitedleşme ihtiyacı doğdu ve firmamız Dağlar Polimer Kimya Boya Ltd Şti olarak faaliyetlerine sürdürmeye devam etti.

Ürettiği ürünlerde uzmanlaşmış, ithal ettiği hammaddelerde branşlaşmış ve Türkiye Kimya Sanayii ‘nin önde gelen firmalarının Ege Bölge Bayisi olarak faaliyetlerine devam eden firmamız, artan hammadde çeşitliliği, genişleyen sektörel çeşitliliği ve büyüyen satış ağı ile kaliteli lojistik ve kaliteli hammadde sloganı ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Üçüncü kuşağında sektörde ilerleme arzusu ile torun Kimya Mühendisi Hasancan Dağlar tarafından kurulan ve yardımcı & performans üretim tesisi ile, DYK Ltd Şti ile boya, yapı, tekstil, deterjan, arıtma, deri vb sektörlere tedarik zincirimiz güçlenmiş, hammadde ve yarıürün çeşitliliğimiz artmıştır.

Saygılarımla
Hüseyin Dağlar
Genel Müdür / Kimya Mühendisi